Trwałe meble konferencyjne - idealne na spotkania służbowe

W każdej większej firmie musi się znaleźć salka konferencyjna, która zapewni odpowiednie warunki do odbywania rozmów z partnerami biznesowymi i ważnymi klientami oraz przeprowadzania konsultacji z zespołem pracowników. W jakie meble wyposażyć takie miejsce?

Idealne krzesła i stoły do salki konferencyjnej powinny:

  • pasować do biurowego charakteru wnętrza
  • gwarantować wygodę użytkownikom, również podczas długich spotkań
  • być odporne na uszkodzenia
  • dobrze się prezentować nawet po wielu latach intensywnego użytkowania

Naszym zdaniem wszystkie te warunki spełniają krzesła oparte na metalowej ramie z siedziskiem wykonanym z pianki poliuretanowej oraz stoły z metalową podstawą i blatem z wysokiej jakości laminowanej płyty wiórowej.

Wytrzymałe krzesła konferencyjne


Konstrukcja wykonana ze stalowego lub aluminiowego profilu o grubości ścianki 1,2 mm i przekroju 20 x 20 mm gwarantuje perfekcyjną sztywność krzesła. Taki mebel jest odporny na częste obciążenia, a także dużą siłę nacisku – zwłaszcza, gdy rama jest dodatkowo wyposażona we wzmacniającą belkę poprzeczną.

Krzesło w reprezentacyjnym pomieszczeniu powinno również zachować estetyczny wygląd, dlatego polecamy modele, w których rama była malowana z wykorzystaniem technologii trójwarstwowej. Takie rozwiązanie sprawia, że krzesło jest wysoce odporne na odpryski i zarysowania.

Szczególnie wygodne i odporne są krzesła wyposażone w piankę poliuretanową formowaną pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu siedzisko zawsze wraca do pierwotnego kształtu i nie osiada po latach użytkowania. Jeśli jednak szukasz najtańszego rozwiązania, możesz postawić na krzesła z siedziskiem plastikowym. Taka konstrukcja jest twardsza, ale również gwarantuje siedzącemu wygodną pozycję, zwłaszcza, gdy krzesło jest odpowiednio wyprofilowane.

Odporne stoły do sal konferencyjnych


Wytrzymałe krzesła konferencyjne warto postawić przy równie odpornym stole. W tym drugim przypadku polecamy modele także o konstrukcji metalowej – wykonanej z profilu 30 x 30 mm. To wystarczająco wiele, by zagwarantować pełną stabilność mebla. W salach konferencyjnych znakomicie sprawdzają się stoły z blatami z wysokiej jakości laminowanej płyty wiórowej. Zwróć uwagę na to, by obrzeża były wykończone odpowiednią listwą PCV, która ochroni krawędzie przed uszkodzeniami.

Wybierając odpowiedni stół, staraj się natomiast unikać modeli mających elementy plastikowe w konstrukcji ramy (np. w mechanizmie składania). Takie części najszybciej ulegają uszkodzeniu.

zamknij

Ta strona używa cookies (ciasteczka).

Wykorzystujemy je w celach statystycznych i reklamowych, oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników.