Jakie meble hotelowe wybrać?

Umeblowanie hotelu w taki sposób, by goście byli zadowoleni z wypoczynku, a zarządzanie placówką nie sprawiało trudności to prawdziwa sztuka. Co więcej, meble hotelowe powinny odznaczać się ponadprzeciętną wytrzymałością i dobrze się prezentować. Jakie rozwiązania spełnią te wszystkie wymogi?

Jakie stoły do hotelu?


Stoły, które mają służyć gościom hotelowym w Sali konferencyjnej, holu czy stołówce muszę odznaczać się nie tylko wzorową estetyką, ale również wysoką odpornością. Do tego warto pomyśleć o praktycznych rozwiązaniach z punktu widzenia organizacji hotelu. Właśnie z tych względów polecamy bankietowe oraz konferencyjne stoły składane.
Odpowiednio skonstruowany model ze składaną podstawą zagwarantuje taką samą stabilność, jak klasyczny stół – i nie będzie się uginał pod naciskiem. Mechanizm powinien być też wyposażony w zabezpieczenia uniemożliwiające samoczynne składanie.
Takie meble pozwalają na bardzo elastyczne organizowanie przestrzeni. Przeniesienie stołu ze złożoną podstawą z pokoju do pokoju jest dużo łatwiejsze niż transportowanie stałej konstrukcji z nogami nie składanymi. Ponadto złożone stoły można sztaplować, co umożliwia przechowywanie dużej ich ilości nawet w niewielkim w magazynie. Dzięki temu szybkie zorganizowanie dodatkowych miejsc (np. na nadchodzącą imprezę) nie stanowi żadnego problemu. Dla bardziej eleganckiego efektu wizualnego, warto postawić na modele z chromowaną podstawą.

Łóżko do hotelu


W większości hoteli znakomitym wyborem są łóżka kontynentalne lub bardziej tradycyjne łóżka skrzyniowe. Te ostatnie składają się z ramy z płyty laminowanej otaczającej materac oraz stelaża z listew lub wentylowanej płyty, na której materac spoczywa. Polecamy zwłaszcza modele z relingiem, który pozwoli na łączenie łóżek w taki sposób, by między materacami nie było przerwy.
Łózka kontynentalne mają trochę inną konstrukcję. W tym wypadu materac jest umieszczony na drewnianej skrzyni wypełnionej sprężynami. Modele kontynentalne są często nazywane łóżkami hotelowymi z uwagi na ich częste stosowanie w placówkach tego rodzaju. Warto przemyśleć zakup łóżka w wersji z kółkami (przy dwóch lub czterech nogach). Dzięki nim przesuwanie i łączenie mebli jest jeszcze łatwiejsze, co jest zaletą zarówno z punktu widzenia gości, jak i ekipy sprzątającej.

Najlepsze krzesła hotelowe


W hotelu nie może zabraknąć również wygodnych i wytrzymałych krzeseł. Polecamy zwłaszcza te, których konstrukcja jest oparta na stalowej ramie. Dobrze zniosą one gości o różnej wadze i nie odkształcą się pod wpływem gwałtownego nacisku. Trafnym wyborem są modele z miękkim i wygodnym  siedziskiem z pianki poliuretanowej. Takie krzesła są bardzo wygodne dla użytkowników i świetnie się prezentują.

Jeśli natomiast aranżacja wnętrza wymaga zakupu krzeseł drewnianych, warto postawić na modele klejone metodą wielowypustów. Taka konstrukcja daje gwarancję, że krzesła zachowają stabilność nawet przez wiele lat intensywnego użytkowania.

zamknij

Ta strona używa cookies (ciasteczka).

Wykorzystujemy je w celach statystycznych i reklamowych, oraz w celu dostosowania naszej strony do indywidualnych potrzeb użytkowników.